Arızalı ürünü nasıl göndermeliyim?

Aşağıdaki formu bilgisayarınıza indirdikten sonra ilgili alanları doldurup, arızalı ürünle birlikte tarafımıza gönderebilirsiniz.

Arızalı ürün gönderim formu

Fancoil ile termostat arasına hangi kabloyu çekmeliyim?

Sistem 2 borulu ise 6 damarlı, 4 borulu ise 7 damarlı kablo kullanılmalıdır. Fan coilin fan motoru gücüne göre de kesit belirlenmelidir. Önerilen 1,5mm LIHCH kablodur.

Termostat besleme kablosu nereye çekilmelidir?

Besleme kablosu enerji panosu ile fan coil termostat buatı arasına çekilmelidir. Önerilen 3*1,5mm kablo kullanılmasıdır.

Pencere kontağı kullanımı ne işe yarar?

Pencere kontak kullanımı oldukça önemlidir. Dijital ve haberleşmeli termostatlarımızda pencere kontak girişi bulunur. Pencere kontağı termostata bağlandığı zaman, pencerenin açılması durumunda fan coil ünitesi kapalı duruma geçer.

Otel odası kartlı girişe göre termostatın kontrolünü sağlayabilir miyim?

Evet. Dijital veya haberleşmeli termostatlarımızda bu özellik bulunmaktadır. Otel misafiri oda içerisine giriş sağladığında fan coilin çalışmasını, çıktığında ise fan coilin durmasını sağlar.

Harici sıcaklık sensörüne göre termostatın kontrolünü sağlayabilir miyim?

Evet. Dijital veya haberleşmeli termostatlarımızın bazı modellerinde bu özellik bulunmaktadır. Uygulamalara göre değişkenlik göstermekle birlikte örneğin dönüş havası kanalına takılan sensör, termostata bağlanarak termostat sıcaklık kontrolü yapabilir.

Enerji gidip geldiğinde termostat son ayarlarında kalabilir mi?

Dijital ve haberleşmeli termostatlarda parametre menüsünden bu ayar yapılabilir. Termostatlar hali hazırda enerji kesilip gelmesinden sonra son ayarda çalışacak şekilde gönderilmektedir.

1 termostata 2 adet fan coil bağlantısı yapılabilir mi?

Hayır. Bu şekilde bağlantı yapılmasını önermiyoruz. Ancak fan coil motorlarının toplam güçleri termostat çıkış rölesi gücünden düşük ise bu bağlantı kontrollü biçimde yapılabilir. Bu tip uygulama ihtiyaçlarında fan coil çoklama kartı kullanılmasını öneriyoruz.

Mahal sıcaklığı ölçümüne kalibrasyon yapabilir miyim?

Evet. Dijital ve haberleşmeli tüm fan coil termostatlarında parametre menüsünden sensör kalibrasyon ayarı yapılmaktadır.

Arızalı bir ürünü, garanti kapsamında değerlendirilmesi için nasıl gönderilmesi gerekir?

Üründe bir arıza yaşanması durumunda gerekli bilgilerin satış sonrası servis ekibine sağlıklı bir biçimde aktarılmasını sağlayan Arızalı Ürün Bildirim Formu ve Sevk İrsaliyesi ile ürün Ges Teknik’e ulaştırılmalıdır.

Isı geri kazanım kontrolünde ekranda arıza uyarısı görüyorum, sorunu nasıl çözebiliriz?

Ürünlerle birlikte verilen dokümanda arıza kodları görülebilir. Eğer dokümana erişiminiz yoksa, ürüne özel tanımlanmış olan ürün kodu ile satış sonrası desteğe dönerek bilgi alabilirsiniz.

Back to Top